Hlavní dopravní tepna Ruska

Přednáška plus četba cestopisné knihy je nejlepším způsobem, jak zmapovat zeměpisnou oblast, o níž se zajímáte, ale dosud jste ji nenavštívili.

Podařilo se mi skloubit najednou oba způsoby, jak se dozvědět co nejvíce informací o Transsibiřské magistrále. Ty mi umožnil „sesbírat“ Václav Turek ml., který tuto oblast procestoval a je zároveň autorem knihy pojmenované Transsibiřská magistrála. Všechna města a muzea, která jsou v knize uvedena, autor osobně navštívil. Pokud se rozhodnete cestovat Transsibiřskou magistrálou, máte nesčetně možností, jaká místa navštívit. Prostřednictvím knihy se můžete přenést alespoň na některá z nich. Pár řádků pan Turek věnoval také československým legionářům, kteří do historie Transsibiřské magistrály zajisté patří.

                                                                   

                 Transsibiřská magistrála je hlavní dopravní tepnou Ruska a zároveň nejdelší železniční tratí na světě. Měří 9288km a spojuje hlavní město – Moskvu s Vladivostokem.

V knize Transsibiřská magistrála najdete základní fakta a rekordy o této výjimečné trati

 ( například, že nejchladnější místo je na úseku Mogoča – Skovorodino a naměřili zde teplotu

 -62°C.), historické a současné informace o Transsibu, informace o nákupu lístků, tunelech, typech vlaků a hlavně zajímavosti o městech na hlavní trati.

                 O všech důležitých informacích jsem se dozvěděla na přednášce. Přikládám několik zajímavých fotografií, které jsem v průběhu pořídila a věřím, že mohou navnadit nejednoho náruživého cestovatele.

Ukázka z knihy Transsibiřská magistrála:

Ulan – Ude 5 641km

Ulan – Ude je se svými 421 453 obyvateli třetí největší město na východní Sibiři. Leží na soutoku řek Selenga a Uda, přibližně 100kilometrů jihovýchodně od jezera Bajkal. V Ulan – Ude začíná Transsibiřská magistrála, spojující Ulan-Ude přes Nauški a Ulánbátar s Pekingem. Podnebí je zde typicky vnitrozemské, s hodně chladnými zimami, kdy se lednová teplota pohybuje kolem -27°C, ale příjemným létem s teplotami kolem 24°C. ( str. 147).

Jekatěrinburg, kde byl zavražděn poslední ruský car.
Pracovní vlak využívaný dělníky.
Kupé lux.

 

Autor: Martina Mičková | čtvrtek 24.11.2016 22:09 | karma článku: 15,95 | přečteno: 605x
  • Další články autora

Martina Mičková

Květinová babička

14.4.2024 v 21:11 | Karma: 0

Martina Mičková

Život ve stavu beztíže

24.3.2024 v 18:41 | Karma: 4,80

Martina Mičková

Královské město Olomouc

16.3.2024 v 20:26 | Karma: 12,44

Martina Mičková

Poodří - krajina vody

24.2.2024 v 21:15 | Karma: 12,21